تبلیغات

آخرین نسخه دیسکی سوالات

سلام جناب مهندس میررضوی وقتتون بخیر مالک پروژه تحت نظارت من از محاسب نامه گرفته که بجای سازه نگهبان از سپر خاکی در گود ۴.۵ متری استفاده کند. و من برای اینکه از گردن خود ساقط کنم گفتم نامه را در ...ادامه مطلب ...

سلام جناب مهندس میررضوی
وقتتون بخیر

مالک پروژه تحت نظارت من از محاسب نامه گرفته که بجای سازه نگهبان از سپر خاکی در گود ۴.۵ متری استفاده کند. و من برای اینکه از گردن خود ساقط کنم گفتم نامه را در شهرداری اسکن کنید. ولی شهرداری اسکن نکرده و گفتن ناظر باید در گزارش گودبرداری به ما اعلام نماید.
من چکار میتونم بکنم؟ قبول نکنم؟
لطفا راهنمائی بفرمائید.

 

پاسخ مهندس کامیار میرضوی

سلام و درود
به محاسب بگوئید نامه فوق را خطاب به شما بعنوان ناظر بنویسد ، سپس شما گزارشی به شهرداری میدهید و در آن‌مینویسید که محاسب ساختمان طی نامه پیوست بجای سازه نگهبان از سپر خاکی در گود به عمق ۴/۵ متری استفاده کرده !
بعد نامه مذکور را ضمیمه گزارشتان میکنید و به شهرداری اعلام میکنید .

حتما جلسات ۲۳ تا ۲۸ کانال حقوق مهندسی را بدقت گوش بفرمائید .

کمتر بخوان
  • 3

باسلام وعرض خسته نباشید خدمت جناب مهندس میر رضوی

پیشاپیش بابت زحمات و راهنمایی های  ارزشمندتون ممنونم

بنده ناظر یه پروژه 5 طبقه تک ناظره در تهران هستم نما ساختمان طبق نقشه مصوب یه نما ساده بدون هیچ برآمدگی میباشد اما مالک اقدام به شاسی کشی و یک نمای متفاوت بدون هیچ نقشه ای کردند که بنده در همان مرحله طی گزارشی به شهرداری اعلام کردم که طرح نما مغایرت دارد و شاسی کشیها بدون هیچ نقشه ای اجرا شده و استحکام ندارد الان عملیات ساختمانی تموم شده و مالک برای پایانکار مراجعه کرده .اگر مهندس محاسب طی نامه ای اعلام کند که شاسی کشیهای استحکام دارد آیا رافع مسیولیت بنده میشود و میتوانم پایانکار بدم؟یا خیر؟

پاسخ مهندس میررضوی

سلام
مهندس جان ، محاسب نمی تواند استحکام سازه ای را تائید کند !! فقط می تواند نقشه بدهد و این شما هستید که بعنوان ناظر پس از بررسی و بازدید سازه اجرا شده بایستی در گزارشتان اعلام نمائید که سازه اجرا شده مطابق نقشه های محاسب میباشد یا خیر
بنده توصیه اکید مینمایم که استحکام هیچ سازه ای را بعنوان ناظر تائید کتبی ننمائید چون جز شرح وظایفتان نیست و فقط انطباق آنرا با نقشه های محاسب گزارش کنید .

کمتر بخوان
  • 5

پاسخ مهندس کامیار میررضوی

سلام
در خصوص تعویض محاسب ، همینکه برگه تعهد مهندس محاسب جدید در شهرداری سریال بشود و مهندس ناطر این موضوع را از شهرداری یا دفتر خدمات الکترونیک شهرداری شفاهی هم استعلام بگیرد به معنای تعویض مهندس محاسب محسوب میگردد .

کمتر بخوان
  • 0

سلام مهندس عزيز و سپاس ويژه از وقت و انرژى كه براى همكارانتون ميذاريد
براى تعويض محاسب نيازى به تشكيل پرونده تغيير نقشه نيست كه كل پروسه جواز از صفر تا ١٠٠ انجام بشه و در خلالش محاسب جديد معرفى بشه ؟ صرفا برگه محاسب جديد و تغيير محاسب ؟

 

پاسخ مهندس کامیار میررضوی

سلام
مهندس عزیز ، اگر تغییر نقشه معماری ندارید و فقط تغییر نقشه سازه و تغییر محاسب دارید ، هیچ پروسه طولانی ای در پیش ندارید ، فقط باید محاسب جدید برگه تعهد جدید ارائه بدهد به شهرداری و این برگه سریال شود و از سهمیه محاسب کسر گردد .

کمتر بخوان
  • 0
تبلیغات

با سلام . آقای مهندس در ابتدای تراک شماره 4 از جلسه 109 در رابطه با گزارش به شهردای مبنی بر تغییر سازه ای که فرمودید مالک را موظف کنیم به اینکه این تغییرات را به تایید محاسب برساند ” آیا می توانیم در انتها بجای نوشتن “استحکام سازه….”بنویسیم که در غیر اینصورت انطباق نقشه های سازه با اجرای عملیات ساختمانی مورد تایید اینجانب نمی باشد؟

پاسخ مهندس کامیار میررضوی

بله میتوانید ،
ولی نوشتن جمله استحکام سازه مورد تائید نیست برای تحریک شهرداری جهت الزام مالک به آنکه برود و نقشه جدید سازه را تهیه کند بسیار موثرتر است .

کمتر بخوان
  • 0