تبلیغات

آخرین نسخه دیسکی سوالات

 1. سلام مهندس جان ای کاش در صورتجلسه فوق علاوه بر پیمانکار از مالک هم امضا و اثر انگشت میگرفتید . البته چنانچه در آینده از همین ناحیه حادثه ای ایجاد شود همین صورتجلسه بسیار میتواند شما را در محاکم قضایی یاری کند زیرا ثابت مینماید پس از تائیدیه پایانکار بهره بردارکنندگان تغییراتی را در برق کشی چراغ سر دادامه مطلب ...

  سلام مهندس جان
  ای کاش در صورتجلسه فوق علاوه بر پیمانکار از مالک هم امضا و اثر انگشت میگرفتید .
  البته چنانچه در آینده از همین ناحیه حادثه ای ایجاد شود همین صورتجلسه بسیار میتواند شما را در محاکم قضایی یاری کند زیرا ثابت مینماید پس از تائیدیه پایانکار بهره بردارکنندگان تغییراتی را در برق کشی چراغ سر در ایجاد کرده اند .
  با این وجود اگر باز احساس خطر میکنید می توانید نامه یا اظهارنامه ای خطاب به شهرداری منطقه بنویسید و صورتجلسه فوق را نیز ضمیمه آن نموده و به شهرداری اعلام نمائید که تغییراتی در برقکشی ساختمان در قسمت سر در توسط بهره بردارکنندگان ایجاد گردیده که خطر آفرین است و تقاضای اصلاح آنرا از شهرداری نمائید .

  نمایش کمتر
  • 1
 • 54
 1. سلام بله ، دفتر خدمات درست می گوید ، اصل نقشه های جدید می بایستی نزد ناظر مربوطه باقی بماند و فقط ناظر مربوطه می بایستی تغییرات نقشه ها را طی گزارشی به شهرداری اعلام کند .

  سلام
  بله ، دفتر خدمات درست می گوید ،
  اصل نقشه های جدید می بایستی نزد ناظر مربوطه باقی بماند و فقط ناظر مربوطه می بایستی تغییرات نقشه ها را طی گزارشی به شهرداری اعلام کند .

  نمایش کمتر
  • 0
 • 25
 1. سلام اگر طراح تعویض شده باشد اولا این تعویض باید در شهرداری ثبت گردد ثانیا مالک می بایستی تغییرات نقشه های برق را حتما به تائید طراح جدید برساند .

  سلام
  اگر طراح تعویض شده باشد اولا این تعویض باید در شهرداری ثبت گردد ثانیا مالک می بایستی تغییرات نقشه های برق را حتما به تائید طراح جدید برساند .

  نمایش کمتر
  • 0
 • 13
 1. سلام مهندس جان ناظر برق میبایستی نواقص و ایرادات نقشه های برق را هم به مالک و هم به ناظر هماهنگ کننده و هم به طراح کتبا اعلام کند و در صورت ترتیب اثر ندادن آنان باید موضوع را به شهرداری و سازمان نیز گزارش نماید در چنیین حالتی مسئولیش تقریبا پوشش کامل پیدا میکند .

  سلام مهندس جان
  ناظر برق میبایستی نواقص و ایرادات نقشه های برق را هم به مالک و هم به ناظر هماهنگ کننده و هم به طراح کتبا اعلام کند و در صورت ترتیب اثر ندادن آنان باید موضوع را به شهرداری و سازمان نیز گزارش نماید
  در چنیین حالتی مسئولیش تقریبا پوشش کامل پیدا میکند .

  نمایش کمتر
  • 0
 • 0
 1. سلام مهندس جان این موضوع را بایستی کتبا به رئیس اداره برق و سازمان نظام مهندسی و ناظر هماهنگ کننده منعکس کنید . اگر شما تائیدیه ای نداده باشید و کنتور برق مشترک را نصب کرده باشند آنگاه مسئولیت آن با اداره برق و ناظر هماهنگ کننده خواهد بود .

  سلام مهندس جان
  این موضوع را بایستی کتبا به رئیس اداره برق و سازمان نظام مهندسی و ناظر هماهنگ کننده منعکس کنید .
  اگر شما تائیدیه ای نداده باشید و کنتور برق مشترک را نصب کرده باشند آنگاه مسئولیت آن با اداره برق و ناظر هماهنگ کننده خواهد بود .

  نمایش کمتر
  • 0
 • 0
 1. سلام مهندس عزیز می بایستی در ابتدا از مسدود شدن پریزهای فوق عکس گرفته و این عکس را در بالای کاغذی پرینت رنگی بگیرید و در همان کاغذ صورتجلسه ای تنظیم نمائید و حق بازگشایی مجدد آنها را با مالک و سازنده و‌مجری و ناظر هماهنگ کننده ممنوع و غیر ایمن اعلام کرده و امضا و اثر انگشت مالک و سازنده و مهر و امضاادامه مطلب ...

  سلام مهندس عزیز
  می بایستی در ابتدا از مسدود شدن پریزهای فوق عکس گرفته و این عکس را در بالای کاغذی پرینت رنگی بگیرید و در همان کاغذ صورتجلسه ای تنظیم نمائید و حق بازگشایی مجدد آنها را با مالک و سازنده و‌مجری و ناظر هماهنگ کننده ممنوع و غیر ایمن اعلام کرده و امضا و اثر انگشت مالک و سازنده و مهر و امضا مهندسین فوق را نیز ذیل آن صورتجلسه بگیرید و اصل آن صورتجلسه را نزد خود نگاه دارید و این صورتجلسه را در گزارشی به شهرداری اعلام کرده و از شهرداری نیز رسید دریافت نمائید .

  نمایش کمتر
  • 0
 • 0
 1. شما بعنوان ناظر برق تخلفات مالک را اول به ناظر هماهنگ کننده کتبا اطلاع داده و سپس به مالک هم دستور کار میدهید ، اگر ترتیب اثری داده نشد آنگاه به نظام مهندسی هم نامه میزنید .

  شما بعنوان ناظر برق تخلفات مالک را اول به ناظر هماهنگ کننده کتبا اطلاع داده و سپس به مالک هم دستور کار میدهید ، اگر ترتیب اثری داده نشد آنگاه به نظام مهندسی هم نامه میزنید .

  نمایش کمتر
  • 0
 • 0
 1. نظارت که انصرافی نیست خانم مهندس ، ناظر باید تعویض بشود این‌ مباحث را مفصل در جلسات ۶۹ ، ۷۰ ، ۷۱ ، ۷۲ در کانال حقوق مهندسی شرح دادیم خواهشا در کانال ما عضو بشوید و این‌ مباحث را گوش کنید مالک نمیتواند شما را عوض کند ولو اینکه مدت قراردادتان هم تمام شده باشد و شما هم نمی توانید بدون ‌توافق مالک انصراادامه مطلب ...

  نظارت که انصرافی نیست خانم مهندس ،
  ناظر باید تعویض بشود
  این‌ مباحث را مفصل در جلسات ۶۹ ، ۷۰ ، ۷۱ ، ۷۲ در کانال حقوق مهندسی شرح دادیم
  خواهشا در کانال ما عضو بشوید و این‌ مباحث را گوش کنید
  مالک نمیتواند شما را عوض کند ولو اینکه مدت قراردادتان هم تمام شده باشد و شما هم نمی توانید بدون ‌توافق مالک انصراف بدهید
  ساختمان را باید بازدید کنید و نواقص را اصلاح کند و بعد پایانکار بدهید

  نمایش کمتر
  • 0
 • 3