تبلیغات

آخرین نسخه دیسکی سوالات

باسلام خدمت شما استاد گرامی لطفا راهنمایی کنید بنده مهندس محاسب ساختمانی فلزی هستم که نقشه های ان را چندماه قبل طراحی کرده ام. اکنون با بررسی که انجام داده ام متوجه شدم که یکی از تیرهای ان ضعیف طراحی ...ادامه مطلب ...

باسلام خدمت شما استاد گرامی
لطفا راهنمایی کنید
بنده مهندس محاسب ساختمانی فلزی هستم که نقشه های ان را چندماه قبل طراحی کرده ام. اکنون با بررسی که انجام داده ام متوجه شدم که یکی از تیرهای ان ضعیف طراحی شده و در حال حاضر ساختمان مذکور پی و بخشی از اسکلت آن اجرا شده ، راهکار بنده به لحاظ قانونی چگونه است و چه کاری باید انجام دهم؟
چون کار میخواهد ادامه یابد لطفا در پاسخ تسریع بفرمایید

 

پاسخ مهندس کامیار میرضوی

سلام و درود
مهندس جان سعی کنید در طراحی طرح تقویت سازه بخشهای اجرا شده نیاز به طرح تقویت نداشته باشد در غیر اینصورت شما به عنوان محاسب درصد عمده ای از هزینه اجرای طرح تقویت فوق را می بایستی به مالک پرداخت نمائید ،
در هر صورت نقشه های طرح تقویت سازه را پس از تهیه می بایستی کتبا به مالک و ناظر و مجری تحویل دهید و رسید بگیرید و اگر تحویل نگرفتند می بایستی به آنها اظهار نامه قضایی کنید .

کمتر بخوان
  • 3

سلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد عزیز و گرانقدرم جناب مهندس میررضوی امیدوارم ک حالتون خوب باشه و ایام ب کام….

مهندس جان در شهرستان ما جدیدا گزارشات مرحله ای رو که میبریم شهرداری تحویل بدیم واحد شهرسازی گزارشات رو پاراف نمیکنن ک دبیرخانه مهر و شماره ورود ب دفتر بزنن و میگن باید گزارشات رو ناظر همراه با کارشناس شهرسازی (ساعت۱ظهر) با ماشین شخصی ببرن سر پروژه ها ک ببینن مهندس گزارش رو تو چ مرحله ای داده و الان ما مهندسا خیلی ب زحمت میافتیم و گزارشات رو نمیدونیم چکارشون کنیم و باید کارشناس رو با ماشین شخصی چن ساعت تو شهر ببریم سر پروژها ک هر کدوم تو ی قسمتی از شهر هست و بیشتر مواقع حجم گزارشات بالاست و نمیرسن بیان و ساختمان میره مرحله بعد و رو دستمون میمونن و خیلیا اصلا ماشین ندارن…..خواستم با حضرتعالی ک استاد ما هستین این قضیه را درمیان بگذارم و ببینم راه چاره چیست و ما باید چکار کنیم ؟!

ممنون میشم راهنمایی کنید…. هستم (امیدوارم ک سعادت دیدارتون رو داشته باشم و … چون خیلی از شما یاد گرفتم هم درس فنی و هم درس زندگی)….

پاسخ مهندس میررضوی

سلام و درود
از اظهار لطفتان بسیار سپاسگزارم
مهندس جان ، بارها در کانال حقوق مهندسی توضیح دادیم که وقتی شهرداری از شما گزارشتان را نگرفت به نام شخص شهردار “محترم” منطقه شهرتان ، گزارشتان را طی اظهارنامه قضایی ارسال نمائید !
لطفا برای نحوه دادن اظهارنامه قضایی جلسه ۱۰ کانال حقوق مهندسی را گوش بفرمائید .

کمتر بخوان
  • 10

با سلام و عرض ادب خدمت استاد بزرگوار. احتراما به اطلاع ميرساند كه در يك پروزه اينجانب به عنوان مجري بودم و مالك تخلفات ساختماني داشته و پروزه به اتمام رسيده و اكنون بابت وجه التزام ميخوام اظهار نامه بزنم ميخواستم بدانم قبل از اينكه بابت وجه التزام شكايت كنم ممكن است مالك شكايتي مطرح كند كه ساختمان مطابق نقشه شهرداري اجرا نشده و اين تخلفات زير بنايي بر عهده مجري ميباشد و مطالبه خسارت كند؟

پاسخ مهندس کامیار میررضوی

سلام
بله مهندس جان ، هر کسی می تواند بابت هر ادعایی از شما طرح شکایت کند که البته اثبات آن ادعا بستگی به مدارک و مستندات و نحوه استدلال و ارائه آنها به دادگاه داشته و صد البته تکنیکها و شیوه های صحیح دفاع شما نیز در محکمه می تواند در دفع شکایت او و تبرئه شما موثر باشد .

کمتر بخوان
  • 3