تبلیغات

آخرین نسخه دیسکی سوالات

سلام وقت بخیربابت پروژه‌ای که برام درد سر شده بود و هنوز و در حال حاضر در حال اجرا و نصب تجهیزات تاسیسات مکانیکی هست مالک درخواست تایید فرم اتمام عملیات ساختمانی داره ...ادامه مطلب ...

سلام وقت بخیربابت پروژه‌ای که برام درد سر شده بود و هنوز و در حال حاضر در حال اجرا و نصب تجهیزات تاسیسات مکانیکی هست مالک درخواست تایید فرم اتمام عملیات ساختمانی داره و من هم نپذیرفتم،اصرار دارند و من هم گفتم بعد از اینکه صورت جلسه راه اندازی و تحویل کلیه تجهیزات مکانیکی امضاء و تایید شد یک کپی از ش به من بدهید تا فرم اتمام عملیات ساختمانی امضاء کنم،به نظر شما بهترین کاری که میشه کرد چیه ؟

پاسخ مهندس کامیارمیررضوی

سلام مهندس جان

اولا  طراح تاسیسات مکانیکی باید برای وضعیت اجرا شده ، نقشه های جدید بدهد چون آنچه که من خاطرم هست قبلا گفته بودید تاسیسات مکانیکی را مطابق نقشه های مصوب اجرا نکرده .

ثانیا بگذارید تمام تجهیزات تاسیسات مکانیکی راه اندازی بشود ، سپس تائیدیه اتمام عملیات ساختمانی را بدهید .

کمتر بخوان
  • 19

با عرض سلام وخسته نباشيد

من ناظر ملكي هستم ٧طبقه با زير بناي٨١٠متر مربع
در پروانه ساختمانی نوشته شده اجرای اسپلینگلر در کل مجموعه الزامی است ، از طرف دیگر در نقشه هاي تاسيسات مكانيكي فقط پاركينگ داراي اسپرينكلر است وبقيه طبقات داراي جعبه آتش نشاني ميباشد,البته سيستم اعلام حريق در تمامي طبقات در نقشه موجوداست
آيا لازم است اسپرينكلر داخل واحدها هم اجرا شود؟؟
ممنون ميشوم راهنمايي بفرماييد
با تشکر

پاسخ مهندس میررضوی

سلام و درود
مهندس جان ، نامه ای به طراح نقشه های تاسیسات مکانیکی بنویسید و همین سوال را از ایشان بنمائید ، اگر طراح کتبا اعلام کرد که داخل واحدها اسپلینگر میبایستی اجرا شود ، شما هم بعنوان‌ ناظر آنرا از مالک بخواهید .
اگر طراح نامه تان را نگرفت ، آن نامه را به او اظهارنامه قضایی کنید و از مالک بخواهید پاسخ نامه تان را از طراح پیگیری کند ، در غیر اینصورت تائیدیه تاسیسات مکانیکی به مالک‌ ندهید زیرا بین پروانه ساختمانی و نقشه های تاسیسات مکانیکی مغایرت وجود دارد .

کمتر بخوان
  • 4