تبلیغات

آخرین نسخه دیسکی سوالات

سلام جناب مهندس سال نو رو خدمت شما و خانواده محترم تبریک عرض می کنم . بنده جلسه ۱۵۵  رو گوش کردم ممنون بابت توضیحاتتون . تنها سوالی که دارم اینه که اگر ساختمونی پنج طبقه روی همکف داشته باشه ولی توی جوازش هیچ بندی راجب شبکه خودکار باران نباشه توی نقشه های تاسیساتشم هیچ طرحی براش داده نشده باشه اون موقع تکلیف من تک ناظره چیه؟ من باید تو گزارشم بیارم که باید طبق مفاد مقررات ملی مالک برود از طراحان نقشه های تاسیساتی نقشه شبکه خودکار باران بگیرد و اجرا کند یا اینکه اصلا به بنده ارتباطی ندارد و پایان کار بدهم؟ چون طبق فرمایش شما و قانون سازمان نمیتونم از مالک بخوام از ناظر آبفا تاییدیه بگیره.

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
چون واقعا تو این قضیه سردرگم شدم

پاسخ مهندس کامیار میررضوی

سلام
مهندس جان در چنین حالتی بنظر من در گزارشتان به شهرداری بنویسید که این ساختمان طبق مقررات ملی نیازمند سیستم اطفا و اعلام حریق بوده و لازم است مالک را موظف به اجرا آن نمائید ،
لیکن چون در نقشه های مصوب و جواز نیامده لذا شما نیز موقع دادن تائیدیه پایانکار می توانید از اجرای آن توسط مالک صرف نظر کنید.

کمتر بخوان
  • 1

سلام.جناب اقای مهندس و با عرض تشکر از زحمات حضرتعالی برای بالابردن سطح اگاهی مهندسان
سوال بنده این است که طبق صحبتهای شما در جلسه ۱۱۰ کانال آیا در مرحله پایانکار ،ملکی که خلافهایی در گروه دوم دارد و باید گواهی عدم خلاف بیاورد، ایا این گواهی عدم خلاف را من ناظر نباید امضا کنم؟ و امضای این خلافها خودش دردسری برای ناظر نمیشود ؟
مالک خلافهایی از جمله اضافه متراژ و یا انباریهای اضافه داشته که همه در موعد گزارش شده

سلام
مهندس جان همانطوریکه در جلسه ۱۱۰  نیز گفتیم اگر این تخلفات گروه دو مالک را در موعد گزارش کرده باشید برایتان مسئولیتی نخواهد داشت ، فقط یادتان باشد نیاز نیست حتما شهرداری گواهی عدم خلاف برای مالک صادر کند که آنگاه شما تائیدیه پایانکار بدهید بلکه همینقدر که از طریق مونیتورینگ شهرداری متوجه شوید که تخلفات مالک در کمیسیون داخلی شهرداری یا کمیسیون ماده صد بلامانع شده برایتان کافی است تا شما هم تائیدیه پایانکار به مالک بدهید ، فقط توجه بفرمائید که اگر تخلفات گروه دو مالک نیاز به اخذ تائیدیه از مهندس محاسب دارد حتما بایستی ناظر قبل از صدور تائیدیه پایانکار باید حتما به مالک بگوید برود و تائیدیه مهندس محاسب را برای تخلف فوق برایتان بیاورد .

کمتر بخوان
  • 2