تبلیغات

آخرین نسخه دیسکی سوالات

باسلام و تبریک سال نو خدمت شما جناب مهندس
راهکاری که فرمودین … در رابطه با قرارداد و شرط ضمن عقد و امضای شروع کار به شرط معرفی مجری.
این شرط ضمن عقد را چگونه اضافه کنیم؟
آیا منظورتون اینست که در ماده ۴ قرارداد تک ناظره که تعهدات صاحب کار است، و در بند ۴_۲ همین قرارداد تک ناظره آمده که صاحب کار متعهد میشود کار را به سازنده دارای صلاحیت و پروانه اشتغال به کار واگذار نماید.
حالا ما برای اضافه کردن این شرط ضمن عقدی که شما فرمودین باید یک بند بعد از این به نام بند ۴_۳ اضافه کنیم و بقیه بندهای قرارداد را شماره هایش را تغییر دهیم؟؟
یا این شرط ضمن عقد را طور دیگری باید اضافه کنیم؟
اصولا این شرط ضمن عقد را چگونه اضافه کنیم به قرارداد در قسمت تعهدات صاحب کار؟

پاسخ مهندس کامیار میررضوی

سلام و تبربک متقابل برای سال جدید
مهندس عزیز
موضوع اینقدر پیچیده نیست که !
شما می توانید در انتهای هر بندی از قرارداد که دارای مفهوم نزدیک به صدور شروع بکار را دارد و ترجیحا بهتر است در قسمتهای تعهدات صاحبکار باشد ، آن جمله را که گفتیم به قرارداد نظارتتان اضافه نمائید .

کمتر بخوان
  • 4

با سلام و عرض ارادت حضور استاد ارجمند جناب مهندس میررضوی
اینجانب مهندس ناظر ساختمان پنج طبقه ای میباشم که مالک قصد دارد با گرفتن نامه تاییدیه از مهندس محاسب ارتفاع ستون در کلیه طبقات را 30 سانتیمتر بلندتر از نقشه های مصوب اجرا کند ؛ و نیز اجرای ایستگاه آسانسور در پشت بام را انجام دهد.
در چنین شرایطی مسئولیت مهندس ناظر چیست؟؟

با سپاس فراوان از شما استاد ارجمند

پاسخ مهندس کامیار میررضوی

سلام
در چنیین شرایطی مهندس ناظر سازه می بایستی تخلف فوق را در موعد(یعنی پیش از بتن ریزی سقف واقع شده روی آن ستون) به شهرداری گزارش نماید ، ضمن آنکه در گزارشش نیز اعلام نماید تائیدیه مهندس محاسب در خصوص افزایش ارتفاع ستون فوق به اینجانب ارائه شده است .

کمتر بخوان
  • 2

با عرض سلام و خدا قوت خدمت استاد گرامی
بنده ناظر یک ساختمان ۴ طبقه در شهر تهران هستم ، مالک در چاه آسانسور اقدام به نصب بالابر همراه با یک صفحه روی ریلها نموده است و از نظر ایمنی اصلا ایمن نیست و هر از گاهی برای جابجایی نفرات از این بالابر استفاده میکنند.برای دفع خطر احتمالی برای اینجانب چه توصیه و راهکاری پیشنهاد میفرمایید؟با سپاس از کانال خوب و مفیدتان

پاسخ مهندس کامیار میررضوی

سلام
مهندس جان بایستی این تخلف ایمنی را عینا به شهرداری گزارش نمائید و بدلیل استفاده از این بالابر ناایمن برای حمل کارگران حتما دستور جلوگیری و توقف عملیات اجرایی را بدهید ، اگر شهرداری اقدامی نکرد این تخلف را به بازرسی اداره کار نیز گزارش کنید .

کمتر بخوان
  • 2

سلام آقای مهندس، سوالی داشتم از محضر مبارکتون، بنده مهندس تک ناظره در یک ساختمان اسکلت بتنی هستم و هم اکنون ۳ سقف اجرا شده است، گذر ضلع شمالی ساختمان ۶ متری است و در حال حاضر از تموم شده کنسول بتنی تا ملک روبرو ۶ متر است و جایی برای اجرای نما نیست، درز انقطاع هم در طبقه دوم, ۳ سانتی متر کوچیک شده ، به نظرتون این موارد رو گزارش کنم؟ چون رابطه مالک با مامور بازدید دفتر خدمات خیلی خوبه و طی آخرین بازدیدی که داشتن گفته مشکلی نیست.

پاسخ مهندس کامیار میررضوی

سلام مهندس جان

حتما این تخلفات را‌ حداقل یک نوبت گزارش نمائید ، چون روابط مالک‌ و مامور بازدید دفتر خدمات شهرداری به محض آنکه بهم بخورد باعث قربانی شدن شما بعنوان ناظر خواهد شد و شهرداری شما را بدلیل آنکه تخلفات مالک را گزارش نکرده اید به شورای انتظامی معرفی خواهند نمود ، لذا حداقل یک نوبت گزارش کردن این تخلفات را انجام دهید .

کمتر بخوان
  • 0