تبلیغات

آخرین نسخه دیسکی سوالات

با عرض سلام وخسته نباشيد

من ناظر ملكي هستم ٧طبقه با زير بناي٨١٠متر مربع
در پروانه ساختمانی نوشته شده اجرای اسپلینگلر در کل مجموعه الزامی است ، از طرف دیگر در نقشه هاي تاسيسات مكانيكي فقط پاركينگ داراي اسپرينكلر است وبقيه طبقات داراي جعبه آتش نشاني ميباشد,البته سيستم اعلام حريق در تمامي طبقات در نقشه موجوداست
آيا لازم است اسپرينكلر داخل واحدها هم اجرا شود؟؟
ممنون ميشوم راهنمايي بفرماييد
با تشکر

پاسخ مهندس میررضوی

سلام و درود
مهندس جان ، نامه ای به طراح نقشه های تاسیسات مکانیکی بنویسید و همین سوال را از ایشان بنمائید ، اگر طراح کتبا اعلام کرد که داخل واحدها اسپلینگر میبایستی اجرا شود ، شما هم بعنوان‌ ناظر آنرا از مالک بخواهید .
اگر طراح نامه تان را نگرفت ، آن نامه را به او اظهارنامه قضایی کنید و از مالک بخواهید پاسخ نامه تان را از طراح پیگیری کند ، در غیر اینصورت تائیدیه تاسیسات مکانیکی به مالک‌ ندهید زیرا بین پروانه ساختمانی و نقشه های تاسیسات مکانیکی مغایرت وجود دارد .

کمتر بخوان
  • 4

سلام جناب مهندس سال نو رو خدمت شما و خانواده محترم تبریک عرض می کنم . بنده جلسه ۱۵۵  رو گوش کردم ممنون بابت توضیحاتتون . تنها سوالی که دارم اینه که اگر ساختمونی پنج طبقه روی همکف داشته باشه ولی توی جوازش هیچ بندی راجب شبکه خودکار باران نباشه توی نقشه های تاسیساتشم هیچ طرحی براش داده نشده باشه اون موقع تکلیف من تک ناظره چیه؟ من باید تو گزارشم بیارم که باید طبق مفاد مقررات ملی مالک برود از طراحان نقشه های تاسیساتی نقشه شبکه خودکار باران بگیرد و اجرا کند یا اینکه اصلا به بنده ارتباطی ندارد و پایان کار بدهم؟ چون طبق فرمایش شما و قانون سازمان نمیتونم از مالک بخوام از ناظر آبفا تاییدیه بگیره.

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
چون واقعا تو این قضیه سردرگم شدم

پاسخ مهندس کامیار میررضوی

سلام
مهندس جان در چنین حالتی بنظر من در گزارشتان به شهرداری بنویسید که این ساختمان طبق مقررات ملی نیازمند سیستم اطفا و اعلام حریق بوده و لازم است مالک را موظف به اجرا آن نمائید ،
لیکن چون در نقشه های مصوب و جواز نیامده لذا شما نیز موقع دادن تائیدیه پایانکار می توانید از اجرای آن توسط مالک صرف نظر کنید.

کمتر بخوان
  • 1