تبلیغات

آخرین نسخه دیسکی سوالات

با عرض سلام خدمت استاد میر رضوی بنده ناظر برق هستم در دی ماه ۹۸یکی از مالکین پس از رفع نواقص و تخلفات از بنده پایان کار گرفت یکی از این تخلفات این بود که از داخل قوطی درب ورودی آپارتمان سیم ...ادامه مطلب ...

با عرض سلام خدمت استاد میر رضوی
بنده ناظر برق هستم

در دی ماه ۹۸یکی از مالکین پس از رفع نواقص و تخلفات از بنده پایان کار گرفت

یکی از این تخلفات این بود که از داخل قوطی درب ورودی آپارتمان سیم برق عبور داده بود و اقدام به نصب چراغ سر در ساختمان کرده بود .

بنده ضمن مخالفت با این اقدام خطر ناک پیمانکار ساختمان را مجبور کردم آنرا حذف کند و از سر در خانه عکس گرفتم وضمن چاپ عکس یک صورتجلسه تنظیم کردم و از پیمانکار امضا و اثر انگشت گرفتم که بعد از گرفتن پایان کار تغییر ی ایجاد نکند
حالا بعد از گذشت چند ماه که اتفاقی از درب خانه مذکور عبور میگردم دیدم دوباره لامپ های مذکور با همان کیفیت خطرناک دوباره نصب شده است
*)این ساختمان چهار واحد مسکونی دارد

*)پیمانکار ساختمان برادر زن مالک اولیه میباشد و قرار بود بعد از گرفتن پایان کار مالک یکی از واحد ها شود

*)صورتجلسه تنظیم شده به شهرداری ارایه نشده (فقط در بایگانی بنده میباشد)

خواهشمند است بنده را راهنمایی کنید که وظیفه بنده در قبال این تخلف چیست؟
آیا نیاز به ارسال نامه به شهرداری هست یا خیر؟

 

پاسخ مهندس کامیار میرضوی

سلام مهندس جان
ای کاش در صورتجلسه فوق علاوه بر پیمانکار از مالک هم امضا و اثر انگشت میگرفتید .
البته چنانچه در آینده از همین ناحیه حادثه ای ایجاد شود همین صورتجلسه بسیار میتواند شما را در محاکم قضایی یاری کند زیرا ثابت مینماید پس از تائیدیه پایانکار بهره بردارکنندگان تغییراتی را در برق کشی چراغ سر در ایجاد کرده اند .
با این وجود اگر باز احساس خطر میکنید می توانید نامه یا اظهارنامه ای خطاب به شهرداری منطقه بنویسید و صورتجلسه فوق را نیز ضمیمه آن نموده و به شهرداری اعلام نمائید که تغییراتی در برقکشی ساختمان در قسمت سر در توسط بهره بردارکنندگان ایجاد گردیده که خطر آفرین است و تقاضای اصلاح آنرا از شهرداری نمائید .

کمتر بخوان
  • 9

سلام استاد گرامی در ماده ۳۳ در بخش برق در اجرا تغییرات اساسی ایجاد شده ومالک طراح را عوض کرده آیا نقشه های جدید باید حتما توسط طراح وشرکت اولیه تایید شود.وآیا اگر طراح حقیقی نقشه های جدید را مهر ...ادامه مطلب ...

سلام استاد گرامی
در ماده ۳۳ در بخش برق در اجرا تغییرات اساسی ایجاد شده ومالک طراح را عوض کرده آیا نقشه های جدید باید حتما توسط طراح وشرکت اولیه تایید شود.وآیا اگر طراح حقیقی نقشه های جدید را مهر وامضا کند کفایت است؟

 

پاسخ مهندس کامیار میرضوی

سلام
اگر طراح تعویض شده باشد اولا این تعویض باید در شهرداری ثبت گردد ثانیا مالک می بایستی تغییرات نقشه های برق را حتما به تائید طراح جدید برساند .

کمتر بخوان
  • 6

باعرض سلام و احترام اخیرا در شهر لواسان مسئولیت نظارت سازه و هماهنگ کننده پروژه ای را بعهده گرفته ام. پس از صدور پروانه متوجه شدم که این پروژه، فاقد نقشه طراحی تاسیسات برق و به تبع آن فاقد ناظر برق ...ادامه مطلب ...

باعرض سلام و احترام

اخیرا در شهر لواسان مسئولیت نظارت سازه و هماهنگ کننده پروژه ای را بعهده گرفته ام. پس از صدور پروانه متوجه شدم که این پروژه، فاقد نقشه طراحی تاسیسات برق و به تبع آن فاقد ناظر برق است.
با مراجعه به نظام مهندسی لواسان و استان تهران به بنده اعلام شد که چون پروژه نقشه طراحی برق ندارد، ناظر هماهنگ کننده نیز در این زمینه مسئولیتی ندارد.

در این شرایط پیشنهاد شما چیست؟

آیا لازمست شروع عملیات پروژه را صادر نکنم تا مالک نسبت به ارائه نقشه تاسیسات برق و ناظر برق اقدام کند؟

یا اینکه پیرو نظر شفاهی نظام مهندسی، در این زمینه اقدامی نکنم؟ آیا در این صورت، بعدها در این زمینه مسئولیت حقوقی نخواهم داشت؟

باتشکر

 

در انتظار پاسخ (شما میتوانید پاسخی برای این پرسش ارسال نمایید)

کمتر بخوان
  • 30