تبلیغات

آخرین نسخه دیسکی سوالات

سلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد عزیز و گرانقدرم جناب مهندس میررضوی امیدوارم ک حالتون خوب باشه و ایام ب کام….

مهندس جان در شهرستان ما جدیدا گزارشات مرحله ای رو که میبریم شهرداری تحویل بدیم واحد شهرسازی گزارشات رو پاراف نمیکنن ک دبیرخانه مهر و شماره ورود ب دفتر بزنن و میگن باید گزارشات رو ناظر همراه با کارشناس شهرسازی (ساعت۱ظهر) با ماشین شخصی ببرن سر پروژه ها ک ببینن مهندس گزارش رو تو چ مرحله ای داده و الان ما مهندسا خیلی ب زحمت میافتیم و گزارشات رو نمیدونیم چکارشون کنیم و باید کارشناس رو با ماشین شخصی چن ساعت تو شهر ببریم سر پروژها ک هر کدوم تو ی قسمتی از شهر هست و بیشتر مواقع حجم گزارشات بالاست و نمیرسن بیان و ساختمان میره مرحله بعد و رو دستمون میمونن و خیلیا اصلا ماشین ندارن…..خواستم با حضرتعالی ک استاد ما هستین این قضیه را درمیان بگذارم و ببینم راه چاره چیست و ما باید چکار کنیم ؟!

ممنون میشم راهنمایی کنید…. هستم (امیدوارم ک سعادت دیدارتون رو داشته باشم و … چون خیلی از شما یاد گرفتم هم درس فنی و هم درس زندگی)….

پاسخ مهندس میررضوی

سلام و درود
از اظهار لطفتان بسیار سپاسگزارم
مهندس جان ، بارها در کانال حقوق مهندسی توضیح دادیم که وقتی شهرداری از شما گزارشتان را نگرفت به نام شخص شهردار “محترم” منطقه شهرتان ، گزارشتان را طی اظهارنامه قضایی ارسال نمائید !
لطفا برای نحوه دادن اظهارنامه قضایی جلسه ۱۰ کانال حقوق مهندسی را گوش بفرمائید .

کمتر بخوان
  • 10

باسلام خدمت آقای میررضوی عزیز
بسیار از کانال مفید شما سپاس گزارم.
من ناظر پایه 3معماری ساختمانی سه طبقه هستم. متاسفانه در اولین کار نظارتم، به دلیل کم تجربگی و عدم آشنایی با کانال شما، نواقصی در روند نظارت داشتم که مایلم بدانم آیا در پایان کار برای من مشکلی پیش خواهد آمد یا خیر.
مالک در اجرای شیب راه پله طبقه همکف ایرادات فراوانی داشت که تذکر شفاهی دادم و گفتم تخریب کنند اما گوش ندادند و همین طور بدون اجرای کرسی چینی دیوار را اجرا کردند.
در فرم مرحله اول نظارت من بلافاصله این موارد را تیک خلاف زدم و نوشتم کرسی چینی ندارد و شیب پله همکف، بازوی اول درست اجرا نشده است.

در مرحله دوم باز تخلفاتی داشتند. نقشه اجرایی متفاوت بود و ابعاد نورگیر کوچکتر از حد استاندارد بود و مالک تمایل به بزرگتر کردن نورگیر نداشت. وال پست ها هم طبق نقشه اجرا نشده بودند.
در فرم مرحله دوم نیز همه این موارد را گزارش کردم و به شهرداری دادم. و اکنون مالک مرحله سوم را شروع کرده است.

با توجه به اینکه دستور کار و تذکرات را شفاهی به مالک داده بودم و هیچ نامه ای به ایشان تحویل ندادم، آیا برای من مشکلی پیش خواهد آمد؟

با تشکر

پاسخ مهندس کامیار میررضوی

سلام
اگر کسی از شما در شورای انتظامی و محاکم قضایی شکایت کند برایتان مشکل ایجاد خواهد شد.
شما میبایستی تخلفات مالک را در موعد به شهرداری گزارش کنید و حتی دادن دستور کار کتبی نیز رافع مسئولیت ناظر نمی باشد چه رسد به دستور کار شفایی !!
وظیفه ناظر اعلام تخلفات ساختمان در موعد طی گزارشات مرحله ای به شهرداری میباشد .

کمتر بخوان
  • 1