تبلیغات

آخرین نسخه دیسکی سوالات

سلام جناب مهندس میررضوی وقتتون بخیر مالک پروژه تحت نظارت من از محاسب نامه گرفته که بجای سازه نگهبان از سپر خاکی در گود ۴.۵ متری استفاده کند. و من برای اینکه از گردن خود ساقط کنم گفتم نامه را در ...ادامه مطلب ...

سلام جناب مهندس میررضوی
وقتتون بخیر

مالک پروژه تحت نظارت من از محاسب نامه گرفته که بجای سازه نگهبان از سپر خاکی در گود ۴.۵ متری استفاده کند. و من برای اینکه از گردن خود ساقط کنم گفتم نامه را در شهرداری اسکن کنید. ولی شهرداری اسکن نکرده و گفتن ناظر باید در گزارش گودبرداری به ما اعلام نماید.
من چکار میتونم بکنم؟ قبول نکنم؟
لطفا راهنمائی بفرمائید.

 

پاسخ مهندس کامیار میرضوی

سلام و درود
به محاسب بگوئید نامه فوق را خطاب به شما بعنوان ناظر بنویسد ، سپس شما گزارشی به شهرداری میدهید و در آن‌مینویسید که محاسب ساختمان طی نامه پیوست بجای سازه نگهبان از سپر خاکی در گود به عمق ۴/۵ متری استفاده کرده !
بعد نامه مذکور را ضمیمه گزارشتان میکنید و به شهرداری اعلام میکنید .

حتما جلسات ۲۳ تا ۲۸ کانال حقوق مهندسی را بدقت گوش بفرمائید .

کمتر بخوان
  • 3

با عرض سلام و تبريك سال نو
جناب مهندس ميررضوي، مالك ساختمان تحت نظارت من نقشه فونداسيون را تغيير داده و به مهر و امضاي محاسب رسانده است و عنوان كرد كه از محاسب براي من نامه تاييديه ميگيرد.ساختمان در مرحله گودبرداري است. در اين مورد من بايد چه كاري انجام دهم آيا مالك با مراجعه به شهرداري ميتواند نقشه جديد را اسكن كند ويا بايد اجازه بدهم اجرا كند و گزارش خلاف برايش رد كنم؟
ممنون ميشم راهنمايي نماييد

پاسخ مهندس کامیار میررضوی

سلام
مهندس جان شما گزارش تخلف مالک را در فونداسیون گزارش کنید تا آنکه نقشه های جدید سازه که به تائید محاسب رسیده است را برایتان بیاورد .
ضمنا نیاز نیست این نقشه های جدید در شهرداری اسکن و ثبت شود همینکه به دست شما بعنوان ناظر برسد کفایت میکند فقط شما این تغییرات و تائیدیه مهندس محاسب را میبایستی به شهرداری گزارش نمائید .

کمتر بخوان
  • 1

سلام شب بخیر عیدتون مبارک ،ناظر یه ساختمون هستیم که تعطیلات عید گود برداری کرده و دو سه روز پیش هم بتن ریزی کرده و کلا حدود 70 سانت پایین رفته برا فونداسیونش ،ساختمان سه طرف بازه و یه طرف که ساختمان همسایه هستش ،الان ترک برداشته و ترک هاش بالای 20 سانت دهن باز کرده

احتمال تخریب امشب وجود داره چکار کنیم ،به 110زنگ زدیم اومد صورت جلسه کرد که نباید تو ساختمان باشن
، رئیس اداره کار هم اومد چند دقیقه پیش ولی کاری نکرد
کلا کی مسئوله باید کجا پیگیر باشیم
میخواهم این گزارش را بدهم به شهرداری چطوره ؟

با توجه به وضعیت خطرناک محل گود برداری شده و دیوار ساختمان همسایه که دیوار باربر میباشد و ترک برداشته لذا مالک موظف است فورا اقدام به ایمن سازی و نصب سازه نگهبان با همکاری و نظارت اینجانب نماید و چنانچه مالک این اقدامات را انجام نداد شهرداری موظف است اقدام به ایمن سازی و نصب سازه نگهبان نماید
مشخصات ملک رو هم اول مینویسیم

خواهشا کمکم کنید خیلی نگرانم

پاسخ مهندس کامیار میررضوی

سلام مهندس جان

اولا ، خونسرد باش و سریعا برو یک بیمه نامه معتبر که در کانال حقوق مهندسی معرفی کرده ایم برای خودت تهیه کن !

ثانیا ، با ستاد بحران ، شهرداری و سازمان آتش نشانی تماس بگیر تا به قید فوریت بیایند و این ساختمان پلاک مجاور را از سکنه تخلیه کنند .

ثالثا ، گزارشت را به این شکل برای شهرداری بنویس :

به اطلاع شهرداری محترم می رساند با توجه به وضعیت خطرناک محل گود برداری شده و دیوار ساختمان همسایه ضلع(شرقی) که دیوار باربر میباشد و در اثر بارشهای اخیر ترک برداشته و ناپایدار گردیده و احتمال ریزش در آن جدی است لذا خواهشمند است اولا مالک را موظف نمائید به قید فوریت اقدام به ایمن سازی و نصب سازه نگهبان پلاکهای مجاور بالاخص ضلع(شرقی) را مطابق نقشه های مصوب و توسط مجری ذیصلاح و تحت نظارت اینجانب انجام دهد و سریعا آن شهرداری محترم نیز نسبت به تخلیه پلاک ضلع شرقی از سکنه اقدام نماید در غیر اینصورت مسئولیت عواقب خسارات جانی و مالی حادث شده بر عهده آن شهرداری محترم و مالک خواهد بود .

رابعا همین امشب جلسات ۲۳ تا ۲۸ کانال حقوق مهندسی را نیز بدقت گوش بفرمائید .

کمتر بخوان
  • 11