تبلیغات
چراجویی
  • 0

آیا اگر سیستم اطفا حریق در نقشه ای نباشه ناظر میتونه سازنده رو مجاب کنه سیستم اطفا رو اجرا کنه ولی طبق ظوابط اتش نشانی شهر ما 3 طبقه…

  • 0

سلام مهندسوقتتون بخیر و ممنونم بابت مطالب ارزشمند شمامن مهندس ناظر تاسیسات مکانیک هستم استاد چندتا سوال دارم:

سوال اول:آیا اگر سیستم اطفا حریق در نقشه ای نباشه ناظر میتونه سازنده رو مجاب کنه سیستم اطفا رو اجرا کنهولی طبق ظوابط اتش نشانی شهر ما 3 طبقه بالای پیلوت باید سیستم اطفا حریق داشته باشه.؟

و سوال بعدی :آیا ناظر میتونه نقشه رو دوباره برگردونه بخاطر اینجور معایباخه یک ایرادی که هست سازندها میگن شما فقط موظف به اجرا طبق نقشه هستید ولا غیرحتی اگر همچین مواردی بود

و سوال سوم:طبق کدوم بندها در مقررات ملی ساختمان نوشته که ناظر میتونه نقشه رو برگردونه که ما بتونیم استناد کنیم؟

پاسخ مهندس کامیار میررضوی

سلام

مهندس عزیز طبق تبصره ۷ ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ناظر موظف به بررسی انطباق ساختمان در حال ساخت با پروانه ساختمانی و نقشه های مصوب و مقررات ملی و مشخصات فنی بوده و تخلفات را میبایستی در موعد به شهرداری گزارش نماید.
ضمنا طبق مبحث دوم ، ناظر و مجری ذیصلاح میبایستی نقشه ها را در حد متعارف پایش نمایند و مغایرتها و نواقص نقشه ها را با طراح مکاتبه کرده تا اصلاح شود .
شما بعنوان ناظر مطابق این قاعده که گفتم عمل نمائید

پرسش‌های مرتبط

تبلیغات

1 پاسخ

  1. سلام
    مهندس عزیز طبق تبصره ۷ ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ناظر موظف به بررسی انطباق ساختمان در حال ساخت با پروانه ساختمانی و نقشه های مصوب و مقررات ملی و مشخصات فنی بوده و تخلفات را میبایستی در موعد به شهرداری گزارش نماید.
    ضمنا طبق مبحث دوم ، ناظر و مجری ذیصلاح میبایستی نقشه ها را در حد متعارف پایش نمایند و مغایرتها و نواقص نقشه ها را با طراح مکاتبه کرده تا اصلاح شود .
    شما بعنوان ناظر مطابق این قاعده که گفتم عمل نمائید

    • 0

You must login to add an answer.