تبلیغات
چراجو

درباره شرح مسئوليتهاي ناظر آبفا فرموديد ناظر آبفا همون ناظر تاسيسات مكانيكي هست و در جايي گفتيد حتي بايد دودكشها را هم …

درود جناب مير رضوي
بنده در زمينه نظارت تاسيسات مكانيكي ،نظارت آبفا و نظارت گاز فعاليت دارم. قبل از هرچيز لازمه بابت تلاشي كه در زمينه آشنا كردن جامعه مهندسي با مباحث حقوق مهندسي متحمل ميشويد از شما تشكر كنم. بنده تمام مباحث رو از ابتدا گوش كردم و در امر نظارت بعد از آشنا شدن با كانال حقوق مهندسي واقعا ديدگاه و روش كارم متحول شد. بابت اين آگاهي بخشي متشكرم.  در جلسه آخر درباره شرح مسئوليتهاي ناظر آبفا فرموديد ناظر آبفا همون ناظر تاسيسات مكانيكي هست و در جايي گفتيد حتي بايد دودكشها را هم نظارت بر اجرا داشته باشد.
جسارتا عطف به توافقنامه آبفا مابين سازمان نظام مهندسي استان تهران و آبفاي استان تهران كه بر اساس شيوه نامه آبفا اجرايي شده و شرح وظايف وچك ليستهاي معرفي شده در شيوه نامه، ناظر آبفا فقط موظف به نظارت بر اجراي سيستم آب باران ، فاضلاب،ونت فاضلاب، آبرساني، آتش نشاني و استخر ميباشد.  يعني در واقع نظارت بر سيستم گرمايش و سرمايش و تهويه و اجراي دودكش ها برعهده تك ناظره و مباحث مرتبط با دودكش و لوازم گرمايشي گاز سوز و تامين هواي لوازم گاز سوز علاوه بر تك ناظره بر عهده ناظر گاز نيز ميباشد و در شرح وظايف ناظر آبفا نيست.
با سپاس

پاسخ مهندس کامیار میررضوی

چون این موضوع نظارت آبفا خیلی جدید است و پرونده مرگ خاموش در تک ناظره بهمراه ناظر آبفا تاکنون نداشته ایم ، باید صبر کنیم ‌تا پرونده مرگ خاموشی پیش بیاید و بعد نظر بدهیم .
فعلا حرف شما را میتوانم بپذیرم ، اما شرط عقل حکم میکند که ناظر آبفا موارد تاسیساتی بالاخص دودکشها و دریچه تبادل هوا را نیز مورد مداقه قرار داده و سپس تائیدیه بدهد .

پرسش‌های مرتبط

تبلیغات

1 پاسخ

  1. چون این موضوع نظارت آبفا خیلی جدید است و پرونده مرگ خاموش در تک ناظره بهمراه ناظر آبفا تاکنون نداشته ایم ، باید صبر کنیم ‌تا پرونده مرگ خاموشی پیش بیاید و بعد نظر بدهیم .
    فعلا حرف شما را میتوانم بپذیرم ، اما شرط عقل حکم میکند که ناظر آبفا موارد تاسیساتی بالاخص دودکشها و دریچه تبادل هوا را نیز مورد مداقه قرار داده و سپس تائیدیه بدهد .

    • 0
ارسال یک پاسخ

ارسال یک پاسخ

پایتخت ایران کدام شهر است؟ به فارسی تایپ کنید ( تهران )